STRONA_GŁÓWNA AKTUALNOŚCI PLAN_LEKCJI ZAJĘCIA_POZALEKCYJNE EDUKACJA_FILMOWA PROJEKT PORADNICTWO_ZAWODOWE KRONIKAedukacja filmowa
EDUKACJA
FILMOWA
LEKCJE
FILMOWE
CO JEST
GRANE
ZAJĘCIA
DKF
AKADEMIA FILMOWA
RODZICA
KONKURS
FILMOWY
PODRÓŻE
FILMOWE
ETIUDY
FILMOWE
WARSZAWSKIE
IMPREZY FILMOWE
OPIEKUN
PROJEKTU

HARMONOFRAM SPOTKAŃ W KINIE MURANÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

17.10.2017
wtorek
"Bestie z południowych krain", reż Benh Zeitlin /USA 2012/ 93'
Kilkuletnia Hushpuppy i jej ojciec uparcie walczą z żywiołem. Dziewczynka nawiązuje kontakt z magicznym światem natury, dzięki temu łatwiej jej rozumieć funkcjonowanie otaczającego świata. Decyzja o pozostaniu w domu, który za chwilę zniknie zniszczony przez powódź, wymaga od ojca niezwykłego poświęcenia i odwagi.
24.11.2017
piątek
"Powrót do Brundibara", reż. Douglas Wolfsperger/ Czechy, Niemcy 2014 /85'
Wydarzenia historyczne - ich znaczenie i idea - nie zawsze są właściwie rozumiane przez młodych ludzi. Świadomość ta często nabiera innego znaczenia, gdy historia "dotyka" człowieka. Odwiedziny w dawnym obozie koncentracyjnym Theresienstadt, zmienia się stosunek do historii bohaterów...
18.12.2017
poniedziałek
"Wirus i Oktan" reż. Michel Gonery/ Francja 2015/ 103'
Przyjaźń między dwoma chłopcami - Wirusem i Oktanem. Pierwszy ma po prostu pecha: mikrą posturę, a na domiar złego subtelną, dziewczęcą urodę. Oktan to nowy nabytek w szkole - niczym nie skrępowany buntownik, który w wolnym czasie pomaga ojcu w antykwariacie i bawi się mechaniką. Wspólna pasja do majsterkowania doprowadza do produkcji pojazdu, którym chłopcy wyruszają w podróż pełną przygód.
12.01.2018
piątek
"La La Land" reż. Damien Chazelle/ USA 2016/ 126'
"Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają."
07.02.2018
środa
"Moja łódź podwodna", reż. Richard Ayoade/ USA, Wielka Brytania 2010, 97'
Historia Oliviera, dorastania, miłości. Po drodze pojawia się samotność, międzypokoleniowa przepaść, złamane serce, nieśmiałość i bagaż kulturowy. Oliver przez cały czas analizuje swoje zachowania, dzieli włos na czworo i analizuje wszystko, co dzieje się wokół niego. Do czego to go doprowadzi?
23.03.2018
piątek
"Życie animowane" reż. Roger Ross Williams/ Francja, USA 2016/ 89'
"Życie animowane" poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Animacje z wytwórni Walta Disneya zdziałały cuda i pomogły bohaterowi nawiązać kontakt ze światem...
25.04.2018
środa
"Rakieta", rez. Kim Mordaunt/ Australia, Tajlandia, Laos 2013/ 96'
Film opowiada o klątwie, która dotknięty jest główny bohater Ahlo jako jeden z braci bliźniaków. Powinien zostać zabity zaraz po urodzeniu, jednak jego brat urodził się martwy i matka postanowiła zrobić wszystko, by pozwolić chłopcu żyć. Po paru latach okazuje się, że rodzina Ahlo musi opuścić wioskę, która zostanie zalana w wyniku budowy gigantycznej tamy... Klątwy nie da się tak łatwo pokonać.
11.05.2018
piątek
GALA FINALOWA MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU FILMOWEGO "Moje spotkanie z filmem"

"Chłopiec i świat", rez. Alê Abreu/ Brazylia 2013/ 80'
"Tytułowy chłopiec wyrusza w świat po tym, jak jego ojciec opuszcza prowincję i jedzie do pracy w wielkim mieście. Życie na sielskiej wsi mieni się oczywiście wszystkimi kolorami tęczy, zaś podróż przez resztę Brazylii, w której już tak kolorowo nie jest, sprawia, że bohater powoli otwiera oczy na trapiące kraj problemy."
14.06.2018
czwartek
"Królowie lata", rez. Jordan Vogt-Roberts/ USA 2013/ 93'
Film opowiada o dorastaniu i młodzieńczym buncie - dwóch młodych przyjaciół próbuje jakoś sobie poradzić z problemami przekraczania granicy dorosłości. Lato, przyjaźń, konflikty z rodzicami, którzy chcą być obecni w życiu swoich pociech, ale nie bardzo wiedzą jak. Pojawiają się także rozterki sercowe związane z pierwszą miłością. I na koniec pojawia się próba, na jaką zostaje wystawiona dziecięca przyjaźń...

01-409 Warszawa, ul. Deotymy 37, tel: 022 836 03 12, fax: 022 836 13 22 e-mail: zsi71@zsi71.edu.pl