STRONA_GŁÓWNA AKTUALNOŚCI PLAN_LEKCJI ZAJĘCIA_POZALEKCYJNE EDUKACJA_FILMOWA PROJEKT PORADNICTWO_ZAWODOWE KRONIKAedukacja filmowa
EDUKACJA
FILMOWA
LEKCJE
FILMOWE
CO JEST
GRANE
ZAJĘCIA
DKF
AKADEMIA FILMOWA
RODZICA
KONKURS
FILMOWY
PODRÓŻE
FILMOWE
ETIUDY
FILMOWE
WARSZAWSKIE
IMPREZY FILMOWE
OPIEKUN
PROJEKTU

AKADEMIA FILMOWA RODZICA
prowadzą: Wioletta Mrozek i Magdalena Bauer

Już 25 listopada, podczas pierwszego w tym roku maratonu filmowego, ruszy druga edycja Akademii Filmowej Rodziców.
Pierwszym filmem, który proponujemy Państwu jest "Billy Eliot" - piękna historia o dążeniu do celu, jak napisano w jednej z recenzji. Film jest pokrzepiającą opowieścią o spełnianiu marzeń, jedną z tych, które dają wiarę w możliwość pokonania wszystkich przeszkód i wzbicia się wysoko dzięki talentowi i ciężkiej pracy. Mimo iż reżyser pokazuje, że nawet najpiękniejsze marzenia można spełnić, nie ukrywa też faktu, że sukcesy trzeba okupić ogromnym wysiłkiem i walką. Walką ze stereotypami, zaściankowością, uprzedzeniami brakiem wiary najbliższych w to, do czego dążymy, wreszcie walką z samym sobą.

Mamy nadzieję, że uda nam się podczas wspólnej dyskusji wyciągnąć wiele ważnych wniosków, a także usłyszeć tak ważny dla nas głos młodzieży, mamy też ogromny apetyt na dużą porcję świetnej muzyki, gdyż film Billy Eliot jest filmem przepełnionym muzyką.

Zapraszamy na spotkania Akademii program_akademia (40 kB)

Filmowa Akademia Rodziców - o kosmicznej podróży do głowy nastolatka - podsumowanie I edycji

W ramach Akademii Filmowej Rodziców przewidujemy poza listopadowym jeszcze trzy kolejne spotkania. Filmy, które proponujemy jako pretekst do dyskusji to:.

Charlie - Charlie to piętnastoletni, zwyczajny chłopak. Ma dwójkę rodzeństwa, dach nad głową, rozpoczyna naukę w liceum . Nieco zdezorientowany, zestresowany pierwszym dniem w zupełnie nowym otoczeniu, gdzie nie ma już bliskich znajomych i osób, które wsparłyby go w każdej chwili, pisze pierwszy list do nieznajomego Przyjaciela, wyraża w nim swoje obawy i lęki.
Listy dają Charliemu nadzieję. Sądzi on, że tylko Przyjaciel umie słuchać i rozumieć, kochać bezwarunkowo. Widzi w nieznajomym to, czym nigdy nie obdarzyli go bliscy. Opowiada mu całą swoją historię, otwiera przed nim swoje serce i duszę. Przed Charliem nie tylko pierwszy rok nauki. Musi jeszcze stawić czoła trudom życia, bezwzględności i okrucieństwu otaczających go ludzi. Nie wie nawet, że całe jego życie się zmieni, kiedy spotka Patricka i Sam, rodzeństwo mające obeznanie w imprezach i używkach - ludzi, którzy wiedzą czego chcą i potrafią się uśmiechnąć za każdym razem, gdy świat płacze i tonie w mroku. Choć sam nie jest tego świadomy, Charlie zostaje wplątany w świat alkoholu, narkotyków i bójek, zaczyna dorastać, zauważa niektóre rzeczy, a tym samym opowiada Przyjacielowi poruszającą historię o dojrzewaniu, miłości i akceptacji.

Przekleństwa niewinności - film wypełniony jest pełnymi pasji i namiętności wyobrażeniami o miłości, skrycie wypalanymi papierosami, dyskretnymi pocałunkami oraz wieloma innymi doznaniami tak bardzo łączonymi przez nastolatków z dorosłością. Jednakże nie jest to sielska opowiastka o żądzach, zabawie i dorastaniu, lecz poważna i trudna historia. Przekleństwa niewinności opowiadają o postępującym rozkładzie rodziny Lisbon. Wśród na pozór niewinnych igraszek nastolatków wydarza się tragedia. Samobójstwo jest poważnym dramatem nie tylko rodziny, ale też jej najbliższego otoczenia. Co doprowadza do tragedii? Reżyser cały czas skłania widza do zadawania sobie tego pytania. Kto zawinił? Rodzice, odmawiający dziewczynom swobody? Otoczenie, które nie do końca potrafiło je zaakceptować? Same siostry, niepotrafiące znaleźć swego miejsca na świecie?

Zaklęte serca - propozycja jak najbardziej na miejscu dla naszych uczniów i ich rodziców, wzruszy rozbawi i skłoni do refleksji. Da także nadzieję i wleje otuchę w pełne wątpliwości i niepokoju serca rodziców osób z Zespołem Aspergera. Pozostałym w przyjemny sposób pomoże lepiej poznać ich emocje, motywacje i pragnienia. Zapraszamy na film i dyskusje


01-409 Warszawa, ul. Deotymy 37, tel: 022 836 03 12, fax: 022 836 13 22 e-mail: zsi71@zsi71.edu.pl