STRONA_GŁÓWNA AKTUALNOŚCI PLAN_LEKCJI ZAJĘCIA_POZALEKCYJNE EDUKACJA_FILMOWA PROJEKT PORADNICTWO_ZAWODOWE KRONIKAedukacja filmowa
EDUKACJA
FILMOWA
LEKCJE
FILMOWE
CO JEST
GRANE
ZAJĘCIA
DKF
AKADEMIA FILMOWA
RODZICA
KONKURS
FILMOWY
PODRÓŻE
FILMOWE
ETIUDY
FILMOWE
WARSZAWSKIE
IMPREZY FILMOWE
OPIEKUN
PROJEKTU

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - CAŁONOCNE MARATONY FILMOWE

Maratony Filmowe są w naszej szkole szczególną tradycją. Odbywają się od wielu lat i są bardzo popularne wśród młodzieży gimnazjalnej. Odbywają się w wybrane piątki i trwają całą noc: 20.00 - 06.00. Filmy należą do repertuaru kina artystycznego dobrane według określonej tematyki i gatunku. Niektóre z filmów, na prośbę uczniów są wyświetlane z ich własnego repertuaru, ale wszystkie są poddawane cenzurze i dyskusji.
W tym roku maratony będą podporządkowane tematyce gatunku filmowego. Będziemy analizować rozwój gatunku komedii, filmu gangsterskiego, romansu i horroru.

Na każdy maraton filmowy uczeń jest zobowiązany przynieść zgodę pisemną rodzica na pobyt na maratonie i samodzielny powrót. Uczeń przebywający na maratonie bez zgody pisemnej jest zobowiązany być odebrany przez rodzica osobiście. W czasie maratonu panuje przyjemna, domowa atmosfera, uczniowie mają do dyspozycji materace szkolne, mogą przynosić ze sobą koce i śpiwory, jedzenie.


MIĘDZYSZKOLNY MARATON FILMOWY

Maraton filmowy to coroczne zwieńczenie Międzyszkolnego Konkursu Filmowego. Jest uroczystością zamykającą konkurs, przekazaniem nagród laureatom. Jest też nagrodą dla wszystkich finalistów i społecznie zasłużonych uczniów naszej szkoły.
Maraton trwa całą noc. Uczniowie oglądają wybrane przez organizatorkę filmy w duchu: Między kinem autorskim a kinem gatunku. Samodzielnie przygotowują do nich prelekcje. Uczestniczą w otwartych dyskusjach.
W czasie imprezy zapewniamy uczniom pełną opiekę. Organizujemy Kawiarenkę filmową, by przez całą noc nie zabrakło ciepłej herbaty, smacznego poczęstunku. Na maraton zostają zapraszani finaliści innych gimnazjów, a to pozwala na większą integrację młodzieży i na zaprezentowanie naszej szkoły w dzielnicy.

maraton filmowy maraton filmowy maraton filmowy maraton filmowy

FOTOGALERIE MIĘDZYSZKOLNYCH MARATONÓW FILMOWYCH

2007 2008 2009 2010 2011 2012

01-409 Warszawa, ul. Deotymy 37, tel: 022 836 03 12, fax: 022 836 13 22 e-mail: zsi71@zsi71.edu.pl