STRONA_GŁÓWNA AKTUALNOŚCI ZERÓWKA KLASY_1-3 KLASY_4-6 DEMOLLKI ZAJĘCIA_POZALEKCYJNE ŚWIETLICA CYFROWA_SZKOŁA REKRUTACJA KRONIKAcyfrowa szkoła


fotogaleria cyfrowej szkoły
Pani Minister w naszej szkole
materiały
materiały

dyplom dla nauczycieli


Cyfrowa Szkoła to rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jesteśmy wśród ok 400 szkół w Polsce, które otrzymały sprzęt od grudnia wdrażają realizację tego pilotażowego programu.

Co otrzymaliśmy: 20 laptopów Acer z oprogramowaniem, laptop dla nauczyciela, dwie tablice multimedialne, szafę multimedialną, routery wi-fi dzięki którym internet bezprzewodowy dostępny jest w całej szkole, drukarkę monochromatyczną HP

laptop szafka mobilna router tablica

Zaczęliśmy od przygotowania się do pracy z narzędziami TIK. Uczniowie wraz z nauczycielami opracowali Szkolny Kodeks pracy z TIK i wykonali plakat o licencjach. Mieli też zajęcia o prawach autorskich i o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Po przygotowaniu teoretycznym rozpoczęliśmy zajęcia.

pierwsze zajęcia pierwsze zajęcia

Nauczyciele prowadzili zajęcia otwarte dla nauczycieli z naszej szkoły i innych zaproszonych gości. Lekcje w naszej szkole obserwował również przedstawiciel Biura Edukacji - pan Władysław Majewski.

lekcja otwarta lekcje otwarte lekcje otwarte

W naszej szkole odbyło się również spotkanie Międzyszkolnej Sieci Współpracy. Na spotkaniu nauczyciele z różnych szkół wymieniali się doświadczeniami i uczyli od siebie nawzajem.

spotkanie spotkanie spotkanie spotkanie

Uczniowie bardzo lubią zajęcia z TIK. Chętniej pracują na lekcjach, są bardziej kreatywni. Z komputerami pracują w grupach lub indywidualnie. Z technologii informacyjno-komunikacyjnych korzystają również przygotowując się w domu do zajęć, oraz przygotowując materiały do projektów. Część projektów jest już zakończona, a pozostałe są w trakcie realizacji.


01-409 Warszawa, ul. Deotymy 37, tel: 022 836 03 12, fax: 022 836 13 22 e-mail: zsi71@zsi71.edu.pl