Zaszycie alkoholowe sposobem na wyjście z nałogu

2020-08-05

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o zaszyciu alkoholowym. Coraz więcej osób wskazuje, że dla alkoholika to jedyna szansa na to, by wyjść z nałogu. Czy tak faktycznie jest? Czy warto zdecydować się na zaszycie alkoholowe? Sprawdzamy!

 

Zaszycie alkoholowe – co to takiego?

 

Zaszycie alkoholowe zwane również wszywką alkoholowe to rodzaj drobnego zabiegu chirurgicznego, który polega na umieszczeniu w organizmie alkoholika leku esperal. Jest to wyjątkowy rodzaj leku, ponieważ potrafi on blokować wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. Efektem tego jest odkładanie się alkoholu w organizmie i wywoływanie różnych dolegliwości w tym np. nudności, wymiotów, bólów głowy, zawrotów głowy, czy duszności.

 

Zaszycie alkoholowe – czy w ten sposób można wyjść z nałogu?

 

Choć zaszycie alkoholika https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ zyskuje na popularności, to nadal budzi wiele wątpliwości. Czy w ten sposób można wyjść z nałogu? Oczywiście, że tak, ale zanim tak się stanie, czeka nas długa droga. Przede wszystkim odstawienie alkoholu nie jest takie proste, jak co niektórym może się wydawać. Jednak z wszywką alkoholową jest to prostsze, ponieważ strach przed bólem może sprawić, że zrezygnuje ze spożycia alkoholu. Dlatego, gdy inne terapie okazują się nieskuteczne, zaszycie alkoholowe, może okazać się najlepszym rodzajem terapii. Warto również wspomnieć, że jest to stosunkowo tanie, jak również proste rozwiązanie, ponieważ zabieg wykonywany jest w zaledwie kilkanaście minut w znieczuleniu miejscowym.

@ Copyright 2018