Urolog w Krakowie o sprawdzonych preparatach

2020-08-19

Olej z kiełków pszenicy, bogate źródło witaminy E, to skarb dla wszystkich rodzajów włosów. Warto zażywać go jako suplement diety i regularnie rozcierać na włosach przed myciem.Urolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/urologia/ opowiada o rzeczach wpływających na urodę

Powoli przywróci kolor, szczególnie jeśli jednocześnie używa się cebuli. Chmiel i miłorząb, stosowane zewnętrznie i wewnętrznie, pogłębiają kolor włosów, więc warto włączyć je do kuracji, jeśli włosy płowieją, a skóra i oczy robią się wyblakłe. Sięgając po substancje wzmacniające produkcję pigmentu, trzeba zawsze sprawdzić działanie na kosmyku włosów, a jeśli włosy były rozjaśniane albo farbowane chemicznie, należy zachować szczególną ostrożność - stwierdza urolog w Krakowie.


Preparaty należy wybierać na podstawie łatwej dostępności, ceny i osobistych preferencji. Jeden z opisanych poniżej wystarczy, aby pobudzić konkretny mechanizm odmładzający, natomiast dwa lub więcej naraz można stosować w celu przyspieszenia efektów albo gdy trzeba nadrobić długoletnie zaniedbania. Kofeina, a więc zrobić kubek mocnej kawy rozpuszczalnej, ostudzić, a potem wcierać w skórę głowy. Pozostawić na co najmniej 2 minuty, jeśli to możliwe dłużej. Stosować codziennie - uważa urolog w Krakowie.


Najłatwiej to robić podczas kąpieli bądź prysznica, po czym należy umyć włosy i nałożyć odżywkę. Olejki eteryczne z rozmarynu i eukaliptusa: Wcierać olejki co wieczór w skórę głowy. Sama stosuję je prosto z butelki, ale lepiej jest rozcieńczyć je w oleju bazowym (smalec, czerwony olej palmowy, oliwa albo inny) w proporcji 50 kropli olejku rozmarynowego i 50 kropli eukaliptusowego na 100 kropli oleju bazowego. To bezpieczna dawka, ale osoby z wrażliwą skórą mogą zacząć kurację od 30 kropli każdego z olejków eterycznych albo nawet 15. Po wtarciu w skórę głowy pozostawić na co najmniej pół godziny, najlepiej dłużej, po czym zmyć szamponem - podkreśla urolog w Krakowie.

@ Copyright 2018