2019-07-28

Terapia logopedyczna, jaką oferuje nasza poradnia logopedyczna, stymuluje wszystkie funkcje poznawcze. Terapia najczęściej trwa od 1 roku do 2 lat- jest to zależne od stopnia nasilenia i rodzaju zaburzeń oraz tempa czynionych postępów. Terapia logopedyczna obejmuje szereg ściśle powiązanych ze sobą działań, które koordynują zdolności porozumiewania się. Na wspólny sukces pracują doświadczeni terapeuci integracji sensorycznej- terapia sensoryczna zaburzeń, logopedii- leczenie wad wymowy, psychologii-pomoc w problemach emocjonalnych, w rozwijaniu osobowości. Terapia logopedyczna a zaburzenia sensoryczne. Program studiów podyplomowych dla kierunku integracja sensoryczna - diagnoza i terapia dzieci. Na czym polega i do kogo jest skierowana terapia SI? Filozofią salonu jest skuteczna i profesjonalna terapia z zakresu pielęgnacji urody oraz zapewnienie relaksu i najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Terapia integracji sensorycznej wymaga sal wyposażonych w specjalistyczny, bezpieczny sprzęt. Terapia Ręki ma na celu usprawnianie. Terapia integracji sensorycznej ma na celu neutralizację tych zaburzeń rozwoju i ułatwienie prawidłowego funkcjonowania dziecka w świecie pełnym bodźców. Przedstawione ćwiczenia nie tyko są szczegółowo opisane, ale książka zawiera profesjonalne wskazania, czemu mają służyć i co można osiągnąć stosując. Terapia SI polega na wywoływaniu odpowiednich reakcji sensorycznych. Ćwiczenia muszą być dostosowane do poziomu rozwojowego dziecka, jednak nie mogą być zbyt łatwe ani zbyt trudne. Integracja sensoryczna to proces organizowania bodźców docierających do naszego mózgu ze świata zewnętrznego oraz naszego ciała. Terapia opiera się na diagnozie, w której określone są obszary, na które w czasie zajęć będziemy chcieli oddziaływać. Terapia odbywa się w sali gimnastycznej lub dużym pomieszczeniu specjalnie do tego przystosowanym i wyposażonym w odpowiednie przyrządy. Terapia pedagogiczna ma za zadanie poprawić i usprawnić wyuczone już funkcje i wyrównać ewentualne braki w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych. Każda terapia prowadzona w naszym gabinecie logopedycznym ukierunkowana jest przede wszystkim na ćwiczenia stymulujące prawidłowy rozwój mowy, tak by wspomóc naturalny sposób komunikowania się. Terapia przez sztukę, zabawa sensoryczne w oparciu o zmysły i beztroska, radosna aktywność. W przypadku dzieci z wyraźnymi/typowymi zaburzeniami integracji sensorycznej wskazana jest terapia integracji sensorycznej. Wszelkiego rodzaju nawlekanie, kolorowanie, wycinanie, wyklejanie to świetne ćwiczenia przegotowujące dzieci do nauki pisania.