Jak pozyskać pożyczki bez BIK?

2020-08-02

Jeśli posiadało się kredyty, które nie były spłacane regularnie czy w ogólnie nie zostały spłacone wówczas posiada się negatywną ocenę w BIK. Jest to baza, która używana jest przez banki przy udzielaniu kredytów w celu oceny ryzyka przy pożyczaniu pieniędzy wybranemu klientowi. Im bardziej negatywna jest ocena, tym mniejsze szanse na pozyskanie kredytów.Co zrobić przy negatywnej ocenie w BIK?

Nie mogąc pożyczyć pieniędzy w banku można zdecydować się na uzyskanie pożyczek np. pożyczek na raty bez BIK. Są one udzielane przez:

- firmy pożyczkowe,

- osoby prywatne.

Generalnie firmy pożyczkowe nie mają dostępu do informacji w BIK. Wynika to z faktu, że tylko banki mogą sprawdzać informacje w tej bazie bez zgody klientów. Natomiast finansowe firmy muszą uzyskać zgodę. Oczywiście wiele firm wymaga takiej zgody od klientów, ale wiele można znaleźć takie, które nie sprawdzają BIK. W ten sposób można pozyskać pożyczki, które zapewniają raty bez bik.Co oznacza negatywna ocena w BIK?

Negatywna ocena w BIK jest problemem, gdyż nieregularnie spłacana zobowiązania w bankach mogą być przechowywane przez wiele lat. W ten sposób osoby, które mają duże zarobki oraz brak problemów finansowych również mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu, gdy w przeszłości nie spłaciły kredytu na czas. Z tego powodu coraz większa liczba osób poszukujących pożyczek decyduje się na korzystanie z usług firm finansowych i tym samym raty bez bik.. W takich firmach pożyczkowych można znaleźć produkty, przy których występują znacznie mniejsze formalności, co pozwala pożyczyć pieniądze dużo szybciej.

@ Copyright 2018